Nikdy to nie je jej vina (pozvánka na verejnú diskusiu)

Obrázok - piktogram - dodržiavajte odstup a používajte rúško
COVID-19 a aktuálne opatrenia na pracoviskách a u zamestnávateľov. Právny stav k 8. 11. 2021. Analytický komentár IVPR 1/2021 (Miroslava Kordošová)
9. novembra 2021
Logo EÚ - European Data Protection Supervisor - EDPS
Návrat zamestnancov na pracovisko: nová príručka EDPS (European Data Protection Supervisor)
16. novembra 2021

Nikdy to nie je jej vina (pozvánka na verejnú diskusiu)

Pozvánka na diskusiu Nikdy to nie je jej vina 25.11.2021

Pri príležitosti Medzinárodného dňa za odstránenie násilia páchaného na ženách, ktorý si každoročne pripomíname dňa 25. novembra, si pre Vás Koordinačno-metodické centrum pre prevenciu násilia na ženách (KMC) Inštitútu pre výskum práce a rodiny v spolupráci s Divadlom Pavla Országha Hviezdoslava (DPOH) pripravili verejnú diskusiu Nikdy to nie jej vina.


Diskusia slávnostne otvorí kampaň Zastavme násilie na ženách 2021, ktorá je súčasťou celosvetovej iniciatívy 16 dní aktivizmu proti násiliu na ženách.

Diskusii bude predchádzať divadelné predstavenie

Opatruj sa, Júlia!

z cyklu Anómia 21, ktorá rozpráva príbeh o napohľad fungujúcom manželstve Júlie (Annamária Janeková) s jej úspešným mužom Róbertom (Juraj Bača). Príbeh o domácom násilí, jeho popieraní, či dokonca obhajoby zo strany násilníkovej matky (Milada Rajzíková) napísala pre DPOH Uršuľa Kovalyk

Hneď po predstavení všetkých srdečne pozývame na verejnú diskusiu, ktorej sa môžete zúčastniť vo Foyer DPOH o 18.30 alebo online na Facebooku Hlavného mesta SR Bratislava, DPOH a mediálneho partnera Denníka N – kultúra. Vstup na diskusiu je voľný a pre registráciu kliknite sem.

Pozvanie do diskusie prijali:

  •  výkonná riaditeľka Poradenského Centra Nádej Adriana Havašová
  •  spisovateľka Uršuľa Kovalyk
  •  vedúca manažérka KMC Barbora Burajová
  •  herečka DPOH Zuzana Vačková
  •  herec DPOH Juraj Bača
  •  advokát Matúš Kanis

Pridajte sa k nám. Pripomeňme si spoločnú zodpovednosť za bezpečie žien a dievčat. Zastavme násilie na ženách hneď teraz!

Podujatie sa uskutoční v režime KZ.
Zmena programu vyhradená.
Lístky na predstavenie a registrácia na diskusiu tu: 

https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/anomia-21-opatruj-sa-julia-2021-11-25/

https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/nikdy-to-nie-je-jej-vina-2021-11-25/


3 logá: MPSVR SR, EÚ - ESF/EFRR, OPĽZ

Koordinačno-metodické centrum pre prevenciu násilia na ženách (KMC) Inštitútu pre výskum práce a rodiny je súčasťou Národného projektu Prevencia a eliminácia rodovej diskriminácie OP ĽZ NP 2018/4.1.2/01., ktorý sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje, www.esf.gov.sk